Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, а також аналізувати наш трафік. Політика конфіденційності Політика використання файлів cookie

Штаб-квартира Opel в Рюсельсхаймі

Opel: Запровадження інновацій зі стилем і точністю


Opel Automobile GmbH — німецький виробник автомобілів. Штаб-квартира знаходиться в Рюссельсхаймі-на-Майні, Гессен. Німеччина. З 1929 року Opel належить General Motors. А в 2017 році його купила Groupe PSA-Stellantis.

Історія марки Opel


Фабрика швейних машин Адам Опель.

Історія Opel починається в 1862 році, коли німецький підприємець Адам Опель створив першу швейну машину Opel. А в 1863 році в сараї свого батька він відкрив невелике підприємство з виробництва швейних машин. У 1968 році вже була побудована фабрика Adam Opel, і в наступні роки було продано десятки тисяч швейних машин. У 1895 році Адам Опель помер, залишивши компанію дружині та синам. На початку 20 століття продажі швейних машин Opel різко впали через перенасиченість ринку. У 1911 році на фабриці сталася пожежа, після чого було вирішено припинити виробництво швейних машин.

Адам і Софі Опель, 1868 рік
Велосипедний завод Opel 1927 рік

Opel і велосипеди.

Сини Адама Опеля були ентузіастами велосипедів і зрештою змогли переконати свого батька інвестувати у виробництво велосипедів. А в 1886 році був виготовлений перший велосипед Opel, а в 1998 році, наприклад, було продано 15 тисяч велосипедів. Після пожежі на заводі в 1911 році була перерва у виробництві велосипедів, але вже в 1912 році виробництво було відновлено. А до 1920 року Opel став найбільшим виробником велосипедів і мопедів у світі. У 1936 році велосипедний бізнес Opel був проданий

Перший автомобіль Opel.

Сам Адам Опель ніколи не збирався виробляти автомобілі, але через три роки після його смерті Софі Опель за порадою своїх синів вирішила будувати автомобілі. У 1899 році було створено спільне підприємство з піонером автомобільної промисловості Фрідріхом Лутцманом. І в тому ж році був побудований перший автомобіль Opel-Lutzmann. Однак конкурувати з високорозвиненими на той час французькими автомобілями вони не витримали, тому виробництво автомобілів на деякий час було припинено.

Перший автомобіль Opel
Opel 4/8 PS 1910 р

Власні автомобілі Opel.

З 1902 по 1907 рік Opel співпрацював з французькою компанією Automobiles Darracq SA, яка постачала в Німеччину шасі з моторами, на які Opel ставив оригінальні кузови. Ці автомобілі продавалися під назвою Opel-Darracq. Однак в 1902 році Opel також розробив власний автомобіль - 10/12 PS. Також дуже популярним був Opel 4/8 PS, випущений в 1909 році, двомісний кабріолет, який багато лікарів використовували для відвідин додому, за що він швидко отримав прізвисько - автомобіль лікаря. А в 1912 році, наприклад, було побудовано понад 3 тисячі автомобілів. Приблизно в цей час Opel почав виготовляти мотоцикли та вантажівки.

Opel і General Motors.

До 1928 року Opel став найбільшим виробником автомобілів у Німеччині, на частку якого припадало 44% усіх автомобілів. А в 1929 році Вільгельм фон Опель і його брат Фрідріх Опель продали 80% акцій Opel американській автомобільній групі General Motors. А до 1931 року Opel повністю перейшов під контроль General Motors. Причиною продажу стала економічна криза, а ціна продажу склала 33 мільйони доларів США або 154 мільйони рейхсмарок. Брати Опель залишилися членами наглядової ради, а очолив її Фріц фон Опель. Крім того, було збережено назву Opel і незалежну модельну політику.

Відповідає за продаж Opel General Motors
Opel Blitz S

Opel і Друга світова війна.

Після того як НСДАП на чолі з Гітлером захопила владу в 1933 році, General Motors не залишив Німеччину. До 1936 року ключові посади займали націонал-соціалісти, а робочих євреїв звільняли або переводили до США. Під час Другої світової війни компанія виробляла найважливішу вантажівку Вермахту, 3-тонну вантажівку Blitz S. Крім того, завод в Рюссельсхаймі також виробляв двигуни, деталі для ракет і торпед, а також компоненти для Junkers Ju 88 і Messerschmitt Me 262. Opel мав майстерні у Варшаві та Ризі для ремонту військової техніки, яка використовувалася на Східному фронті.

Опель і примусова праця.

На відміну від інших німецьких автомобільних компаній, Opel відмовився брати на роботу в'язнів концтабору і вдався до примусової праці. Крім того, з 1933 року робітники постійно піддавалися терору фашистської охорони заводів. У 1942 році, наприклад, 52 відсотки з 4000 робітників на заводі вантажівок у Бранденбурзі були іноземними примусовими робітниками, на заводі в Рюссельсгаймі – 20 відсотків із 18 500, за іншими джерелами – 35 відсотків.

Примусові роботи на заводі «Опель».
Опель Капітан 1948р

Opel після Другої світової війни.

Влітку 1944 року заводи Opel були сильно пошкоджені бомбардуваннями союзників, а завод вантажівок у Бранденбурзі був демонтований. У 1945 році на єдиному заводі Opel в Рюссельсхаймі, що залишився, за дорученням влади американської зони окупації проводився ремонт автомобілів, в основному Opel. Першим післявоєнним автомобілем Opel була вантажівка Blitz, випущена в 1946 році. Завод вантажівок Opel в Бранденбурзі і завод в Рюссельсхаймі з виробництва Opel Kadett були вивезені в Радянський Союз як репарації в 1946 році. І тільки в 1947 році Opel був зможе відновити виробництво автомобілів у Рюссельсхаймі. Першою успішною моделлю став Opel Olympia, за яким у 1948 році з'явився Opel Kapitan. .

Opel сьогодні.

У 1962 році Opel відкриває другий завод у Бохумі, де виробляють Opel Kadett. У ці ж роки Opel випускає нові моделі - Commodore, Manta і Sport GT. До 1971 року було випущено вже 10 мільйонів автомобілів, і Opel знову став лідером автомобільного ринку Німеччини. До 1999 року 50 мільйонів автомобілів, і в тому ж році дебютував мінівен Opel Zafira. У 21 столітті Opel випускає нові моделі - Meriva, Signum, Insignia,... . Також був розроблений новий двигун ECOTEC. Однак, незважаючи на нову модельний ряд і технології, Opel Europe продовжував приносити мільярдні збитки General Motors. У 2009 році General Motors хотіла продати Opel, покупцем виступив міжнародний консорціум Magna International і російський Сбербанк. Однак угода зірвалася, оскільки General Motors і уряд США побоювалися, що Росія може отримати доступ до технологій американської компанії. І тільки в 2017 році Opel таки був проданий концерну PSA Group - Sellantis.

GM оголошує про продаж Opel компаніям Magna і Сбербанку.
Усі логотипи Opel з 1862 по 2017 рік

Історія логотипу Opel.

Перший логотип Opel означає ініціали Адама Опеля, бордову букву А всередині червоної букви О. У 1886 році, з початком виробництва велосипедів, з'являється логотип - велосипедист і ангел, що летить над ним, з написом - Вікторія Бліц - що в перекладі означає Блискавична перемога. У 1902 році з випуском мотоциклів з'являється логотип з написом - Motorwagenfabrik, який також встановлювався на перші автомобілі. У 1906 році логотип у єгипетському стилі з написом OPEL RUSSELHEIM. У 1909 році з'явився простий логотип з текстом Opel, а з 1910 року у формі ока. У 1937 році дирижабль, що пролітає через букву О, з'явився на логотипі Opel. А логотип, який ми знаємо сьогодні, з’явився в 1963 році завдяки вантажівкам Blitz, що означає блискавка. З роками дизайн логотипу змінювався, але основа залишалася незмінною - блискавка і букви O. Blitz і Opel.


eXus Dev 24.5.2023

Opel Автомобілі Продаж


Opel - Відгуки

Відгуки
- 5 / 1 Відгуки
Додати відгук
- Оцінити - 0

Коли я прочитав вашу статтю, у мене виникає враження, що General Motors та America, хоча вони не співпрацювали з нацистами чи допомагали їм, все ще працювали з ними. Я просто хотів додати, що останній американський менеджер Опель пішов у 1941 році, а в 1942 році після того, як Німеччина оголосила Америку, Опель був списаний з балансу General Motors як актив у землі зловмисника. І тому я думаю, що GM, представлений Америкою чи американцями, не має нічого спільного з злочинами нацистів. Це моя думка ... і дякую за посаду.
---
Wenn ich deinen Artikel lese, bekomme ich den Eindruck, dass General Motors und Amerika, obwohl sie nicht mit den Nazis kooperierten oder ihnen halfen, dennoch mit ihnen zusammenarbeiteten. Ich wollte nur hinzufügen, dass 1941 der letzte amerikanische Manager Opel verließ, und bereits 1942, nachdem Deutschland Amerika den Krieg erklärt hatte, wurde Opel aus der Bilanz von General Motors als Vermögenswert im Land des Angreifers abgeschrieben. Und deshalb denke ich, dass GM, vertreten durch Amerika oder die Amerikaner, nichts mit den Verbrechen der Nazis zu tun hat. Dies ist meine Meinung ... und danke für den Beitrag.