Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, а також аналізувати наш трафік. Політика конфіденційності Політика використання файлів cookie

Штаб-квартира Volkswagen у Вольфсбурзі

Volkswagen: Народний автомобіль, переосмислений


Volkswagen - в перекладі з німецької означає народний автомобіль - німецька марка автомобілів, що належить концерну Volkswagen AG. Штаб-квартира Volkswagen знаходиться у Вольфсбурзі, Нижня Саксонія, Німеччина.

Історія Volkswagen.


Як з'явився бренд Volkswagen?

Восени 1933 року в готелі Kaiserhof у Берліні зустрілися троє людей: Адольф Гітлер, Якоб Верлін, представник Daimler-Benz і Фердинанд Порше. Гітлер у розмові з ними вимагав створити для німецького народу міцний і надійний автомобіль, і щоб цей автомобіль коштував не більше 1000 рейхсмарок. Також машину довелося збирати на новому заводі. Сам Гітлер представив ескіз, окреслив основні моменти і запитав, хто буде дизайнером, відповідальним за проект? Якоб Верлін запропонував кандидатуру Фердинанда Порше. І назвали майбутню машину - Фолькс-Ваген - народний автомобіль.

Адольф Гітлер і Фердинанд Порше
Промова Гітлера на відкритті заводу Volkswagen

Прототипування та завод Volkswagen.

У січні 1934 року Фердинанд Порше надіслав креслення прототипу Volkswagen на базі Porsche Typ 60 до німецької рейхсканцелярії. А в червні того ж року був підписаний контракт на розробку трьох прототипів Volkswagen. У травні 1937 року була заснована компанія Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens GmbH, а в 1938 році вона була перейменована на Volkswagenwerk GmbH, і в тому ж році почалося будівництво заводу. В урочистій промові Гітлер назвав майбутній народний автомобіль - KdF-Wagen. На честь KdF (Kraft durch Freude) - нацистської громадської організації, яка вклала в будівництво заводу близько 50 мільйонів рейхсмарок. Тоді ж почалося будівництво табору для робітників заводу Volkswagen - Stadt des KdF-Wagens.

Перший автомобіль Volkswagen

До 1939 року було випущено три моделі KdF-Wagen: дводверний V1, кабріолет V2 і чотиридверний V3. У народі ці моделі Volkswagen отримали прізвисько - Жук. Зміни, внесені в дизайн порівняно з прототипами, вже були помітні, наприклад, покращені дверні петлі та дверні ручки, вікна салону тощо. Але на початку Другої світової війни завод почав випускати автомобілі для Вермахту, тому KdF-Wagen так і не став масовим автомобілем.

Автомобіль KDF 1939 р.в.
Volkswagen Тип 82

Volkswagen і Друга світова війна.

Під час Другої світової війни заводи Фольксвагена випускали армійські всюдиходи, танкові колеса, протипіхотні міни, реактивні гранати, а пізніше і ракети Фау-1. Але в пріоритеті було виробництво всюдихода Volkswagen Typ 82. На базі Volkswagen Typ 82 було створено понад 30 модифікацій, а всього випущено більше 50 тисяч всюдиходів, які використовувалися у всіх військах Вермахту до кінця війни.

Концтабір Фольксваген і Арбайцдорф

Відомо також, що в цехах заводів Volkswagen вдень і вночі працювали євреї, в’язні концтаборів, військовополонені та примусові робітники з окупованих територій. У період з 1940 по 1945 рік близько 20 000 осіб, включаючи військовополонених і в'язнів концтаборів, були змушені працювати на заводі Volkswagen. У 1942 році був спеціально створений концтабір Арбайтсдорф, але в кінці року його знову закрили. З 1944 року примусові робітники були інтерновані в підтабір Лаагберг.

Примусова робота у Фольксвагені
Вольфсбург 1945

Volkswagen після Другої світової війни.

Після закінчення Другої світової війни Volkswagen і місто Stadt des KdF-Wagens потрапили до британської окупаційної зони. І в тому ж 1945 році місто було перейменовано в Вольфсбург, на честь маєтку Вольфсбург, який знаходився неподалік. А вже восени 1945 року британська влада дозволила Фольксвагену виробляти автомобілі і замовила заводу 20 тисяч автомобілів, тому що вони їм були дуже потрібні. У 1947 році Volkswagen отримав перше іноземне замовлення з Голландії на тисячу автомобілів, а в 1948 році зі Швейцарії, Бельгії, Швеції та інших країн. У 1949 році завод звільнився від британського контролю, а у вересні 1949 року Volkswagen був повністю переданий Федеративній Республіці Німеччина, і з цього моменту почався новий етап у розвитку Volkswagen.


eXus Dev 24.5.2023

Volkswagen Автомобілі Продаж


Volkswagen - Відгуки

Відгуки
- 0 / 0 Відгуки
Додати відгук
- Оцінити - 0