Ми використовуємо файли cookie, щоб персоналізувати вміст і рекламу, а також аналізувати наш трафік. Політика конфіденційності Політика використання файлів cookie

Бренди BMW

BMW: Неперевершені враження від водіння


BMW AG — німецький виробник автомобілів, мотоциклів і двигунів. Штаб-квартира BMW знаходиться в Мюнхені, Німеччина. Девіз BMW — Freude am Fahren — водіння із задоволенням. Для англомовних країн був придуманий інший девіз - The Ultimate Driving Machine - Неперевершена машина для водіння.

Історія BMW


Що означає абревіатура BMW?

Історія BMW починається з 1913 року, коли німецький інженер Карл Фрідріх Рапп заснував компанію з виробництва авіаційних двигунів Rapp Motorenwerk. Згодом на базі цієї компанії була створена нова компанія - Bayerische Motoren Werke - BMW GmbH, офіційно зареєстрована в 1917 році. Через рік компанія була перетворена в акціонерне товариство - BMW AG. Так з'явилася абревіатура BMW.

Логотип заводу двигунів Rapp
Старий логотип BMW 2017

Чи знаєте ви, як з’явився логотип BMW?

Досі тривають гострі суперечки про те, що насправді означає логотип BMW. Деякі люди вважають, що логотип BMW - це стилізований пропелер, а інші вважають, що в логотипі потрібно було відобразити баварське походження BMW. Тому чотири сектори внутрішнього кола логотипу виконані в кольорах Баварії – білому та синьому. Фактично, це кольори Баварії.

BMW і Першої світової війни.

Як бачите, BMW виготовляла двигуни не тільки для літаків, а й для вантажівок і човнів<. Під час Першої світової війни попит на двигуни був великим, тому справи BMW йшли добре, але після Першої світової війни, як ви знаєте, було укладено Версальський договір, одним із пунктів якого була заборона Німеччини на виробництво літаків і двигунів до них. І ось, щоб хоч якось зберегти компанію, BMW була змушена переключитися на виробництво сільськогосподарської продукції, гальм для поїздів, ... і так далі.

Плакат BMW 1918 року.
Перший мотоцикл BMW R32

Перший мотоцикл BMW.

У 1923 році на Берлінському автосалоні був представлений перший мотоцикл BMW R32. Мотоцикл виявився дуже хорошим в керованості і надійним. До 1926 року було продано більше 3 тисяч мотоциклів R32, правда, вони були дорожче конкурентів. Наступний мотоцикл, спортивний R37, BMW випустила в 1925 році. BMW R37 став популярним гоночним мотоциклом і прославив бренд BMW не тільки серед шанувальників гонок, але й у всьому світі.

Перший автомобіль BMW.

У 1928 році BMW купила автомобільний завод в Айзенах, Тюрінгія, а разом з ним і права на виробництво ліцензійної копії британського автомобіля Austin 7 у Austin Motor Company. А в 1929 році був випущений перший автомобіль компанії BMW Dixi, копія Austin 7. Платформа BMW Dixi також використовувалася для виробництва BMW 309, 315, 319 і 329.

Я сказав BMW
BMW 328

Перший спортивний автомобіль BMW.

У 1936 році BMW випустила перший спортивний автомобіль BMW 328. BMW 328 був інноваційним для свого часу, з алюмінієвим шасі, трубчастою рамою та напівсферичною камерою згоряння двигуна, що забезпечувало більш довговічну та ефективну роботу поршнів і клапанів. BMW 328 був переможцем багатьох спортивних змагань того часу.

BMW і Друга світова війна.

З 1933 року BMW є постачальником авіаційних двигунів для Люфтваффе. З початком Другої світової війни в 1941 році BMW припинила виробництво автомобілів і запустила виробництво джипів, мотоциклів, танкових гармат та іншої військової техніки для армії. Але виробництво авіаційних двигунів залишалося пріоритетним, наприклад, BMW випускала двигуни для літаків Messerschmitt, Focke-Wulf, Junkers і так далі. А найвідомішим мотоциклом Другої світової війни став мотоцикл R75, який випускала BMW для Вермахту. Інженери BMW також досягли великих успіхів у розробці реактивних двигунів для військових літаків і ракет. Були навіть розробки ракетно-тактичного озброєння для піхоти та авіації, які тоді були недоступні країнам антигітлерівської коаліції.

BMW R75
Концтабір Мюнхен-Аллах

BMW і концтабір Мюнхен-Аллах.

Також відомо, що BMW під час Другої світової війни широко використовувала працю примусових робітників і в'язнів концтаборів. Через підвищений попит на авіаційні двигуни під час війни BMW довелося розширювати або будувати нові заводи. Наприклад, такі працівники були розміщені в таборі-супутнику Мюнхен-Аллах концтабору Дахау. На заводі в Аллах працювали десятки тисяч людей, більше половини з яких були в'язнями концтаборів.

BMW після Другої світової війни.

Потужний під час війни концерн BMW опинився після війни в критичному стані. Майже всі заводи BMW були зруйновані бомбардуваннями антигітлерівської коаліції або демонтовані. Документацію вилучили, обладнання вилучили. Також BMW заборонили виробляти авіаційні двигуни. Як і іншим німецьким автомобільним компаніям, для відновлення BMW знадобилися роки, і лише в 1948 році BMW змогла відновити один зі своїх зруйнованих заводів у Мюнхені та розпочати виробництво мотоцикла R24 із нещодавно розробленим одноциліндровим двигуном. Наступна модель R25 вже мала двоциліндровий двигун.

BMW R25
BMW 501

Перший післявоєнний автомобіль BMW.

У 1951 році BMW випустила свій перший післявоєнний автомобіль BMW 501. А перший серійний автомобіль BMW Isetta випустила компанія BMW в 1956 році, права на який були викуплені в італійської компанії Iso. А потім в 1956 році - спортивні автомобілі BMW 503 і 507, а в 1959 році модель BMW 700 - перший великий серійний успіх BMW.

BMW сьогодні.

Сьогодні BMW є одним із найбільших виробників автомобілів і мотоциклів у світі з багатьма заводами не лише в Німеччині, але й у всьому світі. BMW також є постачальником двигунів для Формули-1. У 1994 році BMW купує Rover Group, що виявилося найгіршим капіталовкладенням в історії BMW і принесло лише збитки. У 2000 році BMW позбувся активів Rover, залишивши лише бренд MINI. У 2003 році BMW придбала Rolls-Royce і в тому ж році було створено спільне підприємство з Brilliance China Auto - BMW Brilliance Automotive.

Офіс BMW в Мюнхені

eXus Dev 24.5.2023

BMW - Відгуки

Відгуки
- 4 / 1 Відгуки
Додати відгук
- Оцінити - 0

Я навіть не знав, що BMW так сильно брав участь у виробництві двигунів, мотоциклів та іншого обладнання Wehrmacht під час війни. Можна було б зрозуміти, чи будуть вони виробляти деякі двигуни під тиском, ну, щоб не знищити, наприклад, компанію. Так, зрештою, інженери BMW розробили нові реактивні двигуни та інші новітні технології для армії. Тож виявляється, що вони співпрацювали з нацистською Німеччиною під час війни. І тим більше про в'язнів концтаборів, чиї праці використовували BMW так масово на своїх заводів. Для мене це новина, дякую за статтю.
---
Даже не знал что БМВ был так сильно вовлечён во время войны в производство моторов, мотоциклов и другой техники для Вермахта. Можно было бы понять если бы под давлением производили бы они какие нибудь моторы, ну чтоб не уничтожили компанию например. Так ведь инженеры БМВ разрабатывали новые реактивные двигатели и другие новейшие технологии для армии. Так получается что они сотрудничали с нацисткой Германией во время войны. И тем более про узников концлагерей труд которых использовал БМВ так массово на своих заводах. Для меня это новость, спасибо за статью.
Bart de Witte 1.11.2022
Om dit beter te kunnen begrijpen, kunnen we een eenvoudige analogie trekken en nazi-Duitsland vergelijken met huidige Rusland. Net als Duitsland tijdens de Tweede Wereldoorlog viel Rusland ook vandaag Oekraïne aan. Net als toen Duitsland, vernietigt Rusland ook vandaag Oekraïense steden, pleegt oorlogsmisdaden, ... e.z.v. En net zoals in Duitsland tijdens de oorlog, zijn er in Rusland vandaag ook bedrijven die bijvoorbeeld motoren voor tanks of vliegtuigen produceren, nieuwe raketten of drons ontwikkelen, ... enzovoort. Dit is natuurlijk niet acceptabel voor een normaal, adequaat persoon. Maar het probleem is dat elk bedrijf één hoofddoel heeft: zoveel mogelijk geld verdienen. En naast alles werd nog propaganda, zowel in Duitsland tijdens de Tweede Wereldoorlog als in Rusland vandaag, op industriële schaal op gang gebracht. Net zoals de meerderheid van de Duitsers toen de vervolging van de Joden accepteerde en ermee instemde, zo stemt de meerderheid van de Russen vandaag оок in met de vernietiging van Oekraïne. En het is allemaal propaganda. En al deze bedrijven in Rusland die vandaag samenwerken met de Russische autoriteiten zullen hoogstwaarschijnlijk ook na de oorlog blijven werken. C'est la vie.